„Knihy sú otvorené dvere do čarovného sveta.“

Virtuálna prehliadka

Kontakt: tel. č.: 0903 408 397

Termín: 23. marec 2023 
Miesto: LitPark, Kukučínova 2, Košice

Knižnica pre mládež mesta Košice pozýva na cyklus stretnutí a zaujímavých rozhovorov o mamách, pre mamy a hlavne s mamami.

Ako sa dá skĺbiť rodinný život, starostlivosť o deti a domácnosť s náročnými pracovnými či záujmovými aktivitami vám prezradí nový knižničný projekt Mama Corner. Ide o stretnutia, ktoré sa zamerajú na mamy detských čitateľov knižnice. Zámerom je vytvoriť priestor len a len pre mamy.

Do knižnice mamy môžu prísť aj v spoločnosti detí. Program ale bude pre deti a mamy iný. Pre deti od päť rokov to bude literárny workshop, sprevádzaný tvorivou aktivitou pod vedením knihovničiek a mladých výtvarníkov priamo v knižnici. Mamičky získajú priestor pre seba. Budú si môcť vychutnať kávičku a porozprávať sa, v neposlednom rade spoznať hostku inú, aj viacnásobnú mamu, ktorá v knižnici predstaví seba a svoje, viac či menej výnimočné, povolanie alebo koníček.

Beseda bude prebiehať v zasadačke na treťom poschodí v budove Bravo. Účasť je potrebné nahlásiť vopred na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Na úvodné stretnutie pozvanie prijala Zuzana Jusková, prvá Slovenka, ktorá za rekordných 11 hodín a 16 minút preplávala Lamanšský prieliv a dokonca sa jej  podarilo pokoriť i časy slovenských plavcov. 

Back to top