„Knihy sú otvorené dvere do čarovného sveta.“

Virtuálna prehliadka

Kontakt: tel. č.: 0903 408 397

Termín: 28. január 2023
Miesto: Pobočka LitPark, Kukučínova 2, Košice 

Knižnica pre mládež mesta Košice a VIA ABA o.z. spoločne sprostredkujú možnosť dozvedieť sa viac o rizikových prejavoch vedúcich k správnej diagnostike neviditeľného postihu detí a zviditeľneniu problémov ich rodičov.

Knižnica pre mládež mesta Košice a VIA ABA o.z. pozývajú 28. januára 2023 od 09.00-14.00 hod. do pobočky LitPark na Kukučínovej 2, Košice na prednášky o prvých rizikových prejavoch autizmu u detí do 18 mesiacov ich vývinu. Cieľom organizátorov je zlepšiť osvetu, vyvrátiť mýty o autizme a spoločnou diskusiou o potrebách týchto detí a ich rodín prispieť k zlepšeniu starostlivosti o ľudí s touto diagnózou. Dieťa s autizmom má potenciál učiť sa a rozvíjať, len je potrebné poskytnúť mu na to správne podmienky. Podujatie je určené ako pre rodičov detí s rizikovými či zvláštnymi prejavmi, tak pre odborníkov (pediatri, pedagógovia, špeciálni pedagógovia, psychológovia, logopédi, zdravotné sestry, sociálni pracovníci), jednoducho pre všetkých, ktorí sa o chcú dozvedieť o problematike autizmu. viac. 

Lektorka:

Zuzana Maštenová, psychologička, medzinárodne certifikovaná behaviorálna analytička a lektorka postgraduálneho študijného odboru Aplikovanej behaviorálnej analýzy na Masarykovej univerzite v Brne, ktorá je zároveň zakladateľkou občianskeho združenia VIA ABA.

Účasť na prednáškach s rozhovormi a diskusiou je zdarma.
Vzhľadom na obmedzenú priestorovú kapacitu je však potrebné vopred sa prihlásiť zaslaním mailu na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

O projekte Neviditeľní
Neviditeľní je multimediálny projekt o živote konkrétnych rodín s deťmi s poruchami autistického spektra. Jeho základom je informačný portál www.neviditelni.sk, na ktorom budú postupne zverejňované filmy o detskom autizme. Bude ich spolu sedem. Majú ukázať každodenný boj výchovy a vzdelávania dieťaťa s autizmom, dať rodičom hlas a zviditeľniť ich život. Premietanie filmov a následné diskusie o ich obsahu budú prebiehať na konferenciách a prednáškach v rôznych mestách Slovenska. To má  prispieť k osvetovej kampani určenej širokej aj odbornej verejnosti. Na webovej stránke projektu www.neviditelni.sk je možné nájsť rovnako ďalšie informácie o programe a cieľoch realizátorov projektu. 

  

 

Back to top