„Knihy sú otvorené dvere do čarovného sveta.“

Virtuálna prehliadka

Kontakt: tel. č.: 0903 408 397

Termín: 16. 1. - 28. 2. 2023 
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8, Košice 

Výstava ručných prác predstaví kreatívne pečvorkové (Patchwork) a háčkované výrobky a 3D sošky tvorené technikou PowerPool. Všetky práce vyšli z dielne skupiny Terasanky. Konkrétne ich autorkami sú Anka Ciprusová, Norika Kučerová, Marika Karabiňošová, Lucka Pečovská, Marika Vatraľová, Valika Kapraľová.
TERASANKY
Vznik komunitnej skupiny sa datuje do školského roka 2008-2009. Vtedy to bol krúžok ručných prác. Plánom bolo tvoriť pečvork (patchwork) a bábky. Bábky sa veľmi neujali, zato sa tvorba prác rozšírila na rôzne iné techniky tvorby. Krúžok bol komunitou žien, ktoré disponovali nielen zručnosťou, ale aj kolegialitou a kamarátstvom. Pečvork doteraz ostal v popredí ich záujmu, sezónne sa však vyrábajú ozdoby na stromček, na Veľkú noc a na iné príležitosti. Obľúbená je tiež tvorba z korálok, háčkované kreácie a drôtikovanie.

Ak sa vám výstavné exponáty zapáčia natoľko, že prejavíte záujem podučiť sa niečomu novému, alebo zdokonaliť sa v niektorej z techník, Terasanky ponúkajú možnosť naučiť vás to bezplatne a zapojiť vás do ich činnosti. Aktuálne ich stretnutia prebiehajú vo výmenníku na ulici Obrody, Košice, každý utorok dopoludnia.

Back to top