„Knihy sú otvorené dvere do čarovného sveta.“

Virtuálna prehliadka

Kontakt: tel. č.: 0903 408 397

Termín: 25. november 2022 o 17.00 h
Miesto: LitPark, Kukučínova 2, Košice

Autorská beseda s Filipom Kulisevom spojená s premietaním dokumentárneho filmu Amazing Planet, výstavou a charitatívnym predajom jeho monografií a kalendára na rok 2023

Fotograf a cestovateľ Filip Kulisev, Master QEP, FBIPP, absolvoval viac ako 200 individuálnych výstav na Slovensku a v zahraničí. Za svoje práce získal viacero prestížnych medzinárodných cien. Medzi nich patrí najvyššie európske ocenenie pre  profesionálnych fotografov MASTER QEP (Qualified European Professional Photographer). Zároveň ako prvý fotograf z krajín strednej a východnej Európy dostal v Londýne v kategórii prírodné scenérie najvyššie ocenenie, certifikát a titul Fellowship (FBIPP) od Britského inštitútu profesionálnych fotografov (BIPP). Za rok 2012 sa stal Európskym profesionálnym fotografom roka v kategórii príroda. V roku 2020 sa stal držiteľom zlatej kamery a Európskym profesionálnym fotografom roka v kategórii Dron (FEP European Drone Golden Camera Award). Je autorom jedenástich monografií, ktoré približujú krásu a unikátnosť prírody na našej planéte. 

Najnovší dokumentárny film Filipa Kuliseva Amazing Planet má 26 min. a tvoria ho dve časti:

- Prvé video Amazing Planet prináša pohľady na krásy našej planéty z dronu. Pohľad z vtáčej perspektívy ukáže mnohé detaily, ktoré nám bežne unikajú. Kamera preletí nad najstaršou púšťou na svete Namib Naukluft v Namíbii, ukáže ostrovné skvosty Tonga pred výbuchom ničivej sopky. Naopak, video dokumentuje erupcie na ostrove La Palma, kde sa sopka rútila do výšky 700 metrov. Atmosféru upokojuje farebná jeseň v Severnej Kórei alebo majestátne ľadovce na Špicbergoch a v Antarktíde.

- Druhé video Úžasná planéta prináša pohľad do zákulisia práce Filipa Kuliseva. Pokojné scény, ako je jazda cez púšť, nehostinné pláne Islandu či let vrtuľníkom nad severným pólom, sa striedajú s dramatickými zábermi útoku stáda slonov alebo plavby v
desaťmetrových vlnách v Drakeovom prielive. Jednou z najkrajších častí videa je šnorchlovanie so stovkami tisícok medúz na súostroví Palau.

Viac informácií: Animal Planet 

Spoluorganizátor podujatia: „Nestačí len prežiť“, o. z.

Back to top