„Knihy sú otvorené dvere do čarovného sveta.“

Virtuálna prehliadka

Kontakt: tel. č.: 0903 408 397

Termín: 14. jún 2021 
Miesto: Oáza - Nádej na nový život 

Knižnica pre mládež mesta Košice a Rotary Club Košice spoločne vyhlásili zbierku kníh určených pre deti a tínedžerov vo veku 0-18 rokov. Vyzbierané dary boli odovzdané 14. júna 2021 priamo malým čitateľom.

Zbierka kníh prebiehala v termíne od 11. mája do 11. júna 2021 v pobočke LitPark, kde bolo možné darovať nečítané detské knihy alebo knihy, z ktorých už ich majitelia „vyrástli“.

Záujemcovia mohli knihy nosiť do knižnice, aby tak pomohli naplniť krásny cieľ.
„Peknou knihou sme chceli aspoň trošku potešiť rodiny s deťmi, klientov Oázy – Nádej pre nový život a možno sa nám podarí, aby sa pri listovaní a čítaní odpútali od ťažkej reality svojho života,“ hovorí k aktivite Kamila Prextová. „Podarilo sa nám vyzbierať cez šesťsto kníh. Týmto sa chcem poďakovať naozaj všetkým našim anonymným darcom. Niekoľkými desiatkami kníh sme za knižnicu prispeli aj my a k tomu sme pridali plnú krabicu detských časopisov. K darom pribudli ešte knihy, ktoré sa podarilo vyzbierať spoluorganizátorovi zbierky Rotary Clubu Košice. Práve s jeho zástupcami sme v Oáze – Nádej pre nový život, Záhrada Bernátovce knihy deťom osobne odovzdávali.“

Odovzdávania sa zúčastnili zástupcovia Rotary Clubu Košice a za Oázu Nádej kňaz Peter Gombita a detská sociálna pracovníčka. 

Back to top