„Knihy sú otvorené dvere do čarovného sveta.“

Virtuálna prehliadka

Kontakt: tel. č.: 0903 408 397

Termín: December 2020
Náklad : 6.000 ks

Vianočná knižka sa otvára je predvianočný projekt Knižnice pre mládež mesta Košice. Zvyčajne ponúka čitateľom množstvo inšpiratívnych podujatí, stretnutí a tvorivých dielní. Tento ročník bude vzhľadom na obmedzujúce opatrenia iný.

Vzhľadom na zavedené opatrenia sme ale museli z našich plánov upustiť a preto bude tento rok iný.“ Knižnica zrušila plánované verejné aktivity, vydania katalógu Najlepšie detské knihy roka 2020 sa však nevzdala.

Katalóg radí a odporúča zároveň.
Je súčasťou koncoročného projektu knižnice a slúži ako pomocník pri výbere kníh, radí rodičom, pedagógom aj priamo čitateľom.
Zostavovali ho ľudia so širokým prehľadom v detskej literatúre: vysokoškolská pedagogička, autorky blogov o knihách, liečebná pedagogička, knižná redaktorka, prekladateľka, učiteľka, recenzentka, editorka a aj knihovníčka. Čo sa týka jeho obsahu, katalóg opäť odporučí 55 knižných titulov zaradených do šiestich kategórií. Ide o kategóriu pre najmenších 0-3 roky, pre deti 4-6 rokov, pre deti 7-10 rokov, pre deti 11-13 rokov a knihy pre deti 14-16 rokov. Každá z nich ponúka desať titulov. Poslednou je kategória rodinného čítania, v ktorej nájdete päť krásnych kníh. Tie knižnica odporúča najmä pre spoločné chvíle s vašimi deťmi.

Záujemcovia katalóg môžu získať pri osobnej návšteve ktorejkoľvek pobočky, alebo bude záujemcom odoslaný na požiadanie.
Písomný záujem je potrebné adresovať na: 
Knižnica pre mládež mesta Košice
Kukučínova 2
043 59  Košice

e-mail
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. 

Rovnako je katalóg voľne dostupný v pdf formáte TU

Projekt Vianočná knižka sa otvára z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Back to top