„Knihy sú otvorené dvere do čarovného sveta.“

Virtuálna prehliadka

Kontakt: tel. č.: 0903 408 397

Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8
Termín: 6.11.2018 o 9.00 a 11.00 hod.

Karpatský Euroregión Slovensko, Knižnica pre mládež mesta Košice a Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, krajské stredisko Košice spoločne pripravili komunitné podujatie určené slabozrakým a nevidiacim deťom, deťom z detských domovov a z marginalizovaných rómskych komunít.

Podujatia budú dve. Uskutočnia sa v utorok, 6. novembra 2018 so začiatkom o 9.00 a o 11.00 hodine v pobočke Nezábudka na Poľovníckej ulici, ktorá nikdy nezabúda práve na deti s rôznymi typmi hendikepu.
Deti čaká pestrý program. Budú sa čítať rozprávky z kníh, ktoré pre deti napísali zrakovo postihnutí autori. A čítať sa bude aj z kníh v špeciálnom Braillovom písme, písme pre nevidiacich, ktoré nám v tejto špecializovanej pobočke nechýbajú. Po aktivitách s knihami prídu na rad zábavné tvorivé dielne a rôzne súťaže. Deti si tiež vyskúšajú ako sa píše slepeckým písmom pomocou Pichtovho prístroja. Veselé stretnutia v knižnici sa uskutočnia v rámci projektu Rozprávkoví detektívi, alebo Rozprávky do TMY a finančne ich podporilo Ministerstva kultúry.

Fotogaléria

Back to top